Charakteristika jednotlivých cvičení

BODY&MIND (tělo a mysl)

Jsou to veškerá klidná tělesná cvičení, určená k nejen udržení a rozvoji tělesné kondice, ale taktéž mysli. Cvičení vede k protažení zkrácených a posílení oslabených svalů, učí správnému držení těla, správnému dýchání, zvětšuje pohyblivost kloubů.

Relaxační a meditační techniky pomáhají zmírnit pocity emočního stresu, posilují duševní a emocionální pohodu. Patří mezi ně: Chi-toning, Pilates, Port de Bras, Body Balance, Yoga, Stretching.

BODY BALANCE DANCE

Pomalá lekce řadící se mezi cvičení Body&Mind vycházející převážně z techniky Port de Bras, Pilates a Stretchingu.

Cílem je rovnováha mezi svalovými skupinami, u nichž se některé posilují a jiné protahují, správná pohyblivost kloubů, posílení hlubokého svalového stabilizačního systému těla tak, aby pohybový systém fungoval správně. Důraz je kladen především na správné držení těla. Pravidelné cvičení pomáhá zlepšit držení těla, správné dýchání a přirozeným způsobem formuje postavu.

BODY STYLING SLOW

Pomalá posilovací lekce s využitím váhy vlastního těla.

Cílem je rovnováha mezi svalovými skupinami, u nichž se některé posilují a jiné protahují, správná pohyblivost kloubů, posílení hlubokého svalového stabilizačního systému těla tak, aby pohybový systém fungoval správně. Důraz je kladen na preciznost prováděných cviků.

BODY BALANCE

je lekce spojující posilovací, protahovací a uvolňovací cviky. Využívá různých technik cvičení jako jsou balanční techniky, pilates, yoga, power stretch. Lekce je vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé.

BODYSTYLING

Toto cvičení lze charakterizovat jako dynamické posilování vybraných svalových skupin celého těla s pomocí posilovacích gumiček, činek, tyčí nebo míčů. Tento způsob cvičení je ojedinělý tím, že u něj dochází ke střídání ke střídání stylů cviků (retro, modern, apod.), lekce v sobě nese nejnovější a nejzdravější formy pohyhu.

POWER YOGA

Cvičení vychází ze základů jógy. Opakováním prvků /asán/ v kombinaci s dýcháním rozvíjí psychickou i fyzickou kondici, formuje postavu, předchází zdravotním problémům, vyrovnává svalovou dysbalanci (nerovnováhu). K posilování i protahování jsou využívány overbally (malé míče). Toto cvičení je velkým hitem přivezeným z Ameriky.

SPINÁLNÍ YOGA

Spinální cvičení je jednoduchý způsob, jak po celém dni dopřát zádům uvolnění a protažení. Cvičení zároveň aktivuje hluboké zádové svaly, které spojují jednotlivé obratle páteře a zajišťují stabilitu páteře. Pomalým a vědomým pohybem současně zlepšujeme uvědomění a koordinaci svalů, které jsou pro zdravou páteř nezbytné.

Principem spinálních cviků je rotační pohyb páteře, při kterém se hlava a pánev otáčejí každá na opačnou stranu. K velmi podobnému pohybu a přirozené mobilizaci páteře dochází u člověka i při správné chůzi, kdy s každým krokem rotuje horní trup proti pánvi. Při spinálních cvicích můžeme navíc změnou polohy dolních končetin zacílit jednotlivé segmenty páteře, a tak je působení rotačních pohybů ještě účinnějších.

FASCIÁLNÍ YOGA

Vše v těle je spojené, ale jedním nejopomíjenějším pojítkem jsou právě fascie, obaly svalů. Fascie jsou struktury z pojivové tkáně, které obklopují svaly a orgány. Skládají se z kolagenních vláken, elastických vláken a buněk pojivové tkáně.

Můžeme si je představit jako velmi těsný neopren. Pohne-li se prstík v neoprenu, látka se natáhne i na hrudníku, na zádech, na nohách. Fascie dává tvar tělu.

Pojďme se naučit jim porozumět.

Lekce je určena pro všechny, kteří chtějí touto praxí ulevit bolestem, zdokonalit své tělo uvnitř a cítit se pohyblivější, pružnější a zdravější – spokojenější.